Zamknij

Ekstremalna kradzież w Lidlu. Ukradli koparkę i zdjęli dach sklepu [WIDEO]

Redakcja
03.03.2018 15:47
Ekstremalna kradzież w Lidlu. Ukradli koparkę i zdjęli dach sklepu [WIDEO]
fot. Twitter screen

W piątek wieczorem w stolicy Irlandii doszło do niespotykanej dotąd kradzieży. Pogodowy paraliż w Dublinie postanowiła wykorzystać 30-osobowa grupa, która ukradła koparkę i włamała się do sklepu sieci Lidl. Policji udało zatrzymać się 9 osób. 

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Zagłosuj

Byłeś/aś świadkiem kradzieży w supermarkecie?

Liczba głosów:

Jak informuje "The Irish Sun", grupa 30 osób wpadła na pomysł, by szalejącą nad Irlandią śnieżycę wykorzystać do zuchwałej kradzieży. Przy unieruchomieniu miejscowych służb porządkowych, złodzieje ukradli koparkę i podjechali pod jeden ze sklepów niemieckiej sieci dyskontów.

Na nagraniach zamieszczonych w mediach społecznościowych widać, jak za pomocą koparki ''otwierają'' dach sklepu. Zniszczeniu ulega też ściana budynku. 

Polskie sklepy kontra zakaz handlu w niedziele. Na co wpadła sieć sklepów Lidl?

Co ciekawe, do grupy bandytów okradających sklep dołączyli też przypadkowi mieszkańcy Dublina. Na filmach widać rodziny z dziećmi, które ze zniszczonego Lidla wynoszą na rękach towar. Z relacji lokalnych mediów wynika, że służby dopiero kilka godzin po kradzieży mogły rozpocząć swoją akcję. Dotychczas w rękach policji znalazło się 9 osób. 

Zobacz także

RadioZET.pl/DG