Zamknij

Babcia pozowała do zdjęcia na „lodowym tronie”. Odpłynęła. Trzeba ją było ratować

Redakcja
02.03.2019 22:50
Babcia pozowała do zdjęcia na „lodowym tronie”. Odpłynęła. Trzeba ją było ratować
fot. Twitter screen

77-letnia Judith z Teksasu wybrała się z synem na wycieczkę do Islandii. Podczas wizyty w jednym z najpopularniejszych miejsc na mapie turystycznej tego kraju, lodowcowej lagunie Jökulsárlón, utknęła na środku jeziora. Zdjęcia "królowej lodu" stały się hitem sieci. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Podczas spaceru nad brzegiem słynnego jeziora postanowiła zrobić sobie zdjęcie na jednej z lodowych brył. „Zawsze chciałam być królową. To była moja szansa” – powiedziała w rozmowie z Good Morning America.

Zobacz także

Ale chwilę po tym, jak 77-latka usiadła na bryle lodu i uśmiechnęła się do zdjęcia, zaskoczyła ją fala. Jak opisuje portal „Daily Mail”, fala uniosła „lodowy tron” wraz z siedzącą na nim staruszką. Judith zaczęła niebezpiecznie oddalać się od brzegu. 

Królowa na jeziorze

Uwięzionej na środku jeziora 77-latce ruszył na pomoc przypadkowy świadek, który okazał się kapitanem przeszkolonym w ratownictwie wodnym. Mężczyźnie udało się sprowadzić babcię bezpiecznie na brzeg.

Syn Judith przesłał zdjęcia matki na „lodowym tronie” swojej córce, która z kolei udostępniła je w sieci. Jak można się było spodziewać, fotografie błyskawicznie stały się hitem.

Zobacz także

RadioZET.pl/dailymail.co.uk/MK