Zamknij

Strzelanina w szkole. Mężczyzna zastrzelił ochroniarza i otworzył ogień do dzieci

26.09.2022 10:02

Do strzelaniny doszło w szkole nr 88 w Iżewsku w Rosji. Napastnik zabił ochroniarza, po czym otworzył ogień do uczniów. Nie żyje co najmniej dziewięć osób, a 20 jest rannych - podała agencja AFP, powołując się na komunikaty rosyjskiego MSW.

Strzelanina w szkole w Iżewsku
fot. Twitter/Nexta

Strzelanina zaczęła się, gdy trwały lekcje. Ubrany na czarno mężczyzna wszedł do szkoły nr 88 w Iżewsku, zabił ochroniarza, po czym wtargnął do klasy i otworzył ogień.

Informację o strzelaninie potwierdziło ministerstwo spraw wewnętrznych Rosji. "Dzisiaj policja otrzymała wiadomość o strzelaninie w szkole nr 88 w mieście Iżewsk. Obecnie podejmowane są kroki w celu aresztowania podejrzanego" - poinformowało w Telegramie ministerstwo, cytowane przez agencję AFP.

Rosja. Strzelanina w szkole w Iżewsku

Dyrektor szkoły zdołała ukryć się z ranną nastolatką w jednym z gabinetów, o czym informuje portal Enews112. Inne dzieci również pochowały się w klasach. Część osób ratowała się, skacząc z okien.

ZOBACZ TAKŻE: Niedoszły rekrut otworzył ogień w komisji poborowej. "Nikt nie będzie walczył!"

Liczba ofiar szybko rośnie. Początkowo informowano, że zginął tylko ochroniarz. Obecnie jest już co najmniej dziewięć ofiar śmiertelnych, w tym pięcioro dzieci. Na miejsce zdarzenia przybył gubernator Udmurcji Aleksandr Breczałow - powiadomił Reuters.

Pojawiły się już informacje o śmierci napastnika. "Policja znalazła ciało mężczyzny, który otworzył ogień. Według doniesień popełnił samobójstwo” - podała służba prasowa rosyjskiego ministerstwa spraw wewnętrznych.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Nexta/Enews112/AFP/PAP/Reuters