Zamknij

Zamiast ciastek zjedz pizzę - Pizza Hut wyśmiewa głodówkę Palestyńczyków

Redakcja
11.05.2017 13:51
Zamiast ciastek zjedz pizzę - Pizza Hut wyśmiewa głodówkę Palestyńczyków
fot. Twitter

Na mało fortunny żart pozwolił sobie izraelski oddział Pizzy Hut. Firma postanowiła skomentować strajk głodowy palestyńskich więźniów. Zdjęcie, które miało być w zamyśle zabawne, wywołało falę negatywnych komentarzy.

Fotografia to fotomontaż celi więziennej i pudełka pizzy, które wystaje spod jednego z łóżek. Miało to nawiązywać do głodówki, którą zorganizowali palestyńscy przetrzymywani. Zdjęcie umieszczono na Twitterze izraelskiego oddziału Pizzy Hut.

Prowodyrem strajku jest Marwan Barghouti. Twitterowy fotomontaż przedstawia jego celę. Jest aluzją do spekulacji, jakoby mężczyzna miał podjadać ciastka w trakcie strajku.

"Barghouti, jeśli masz zamiar zarzucić strajk, czy pizza nie jest lepszym wyborem?" - głosi wpis.

twitter
fot. Twitter

Z całej wpadki zostały już wyciągnięte konsekwencje. Pizza Hut przeprasza za wpis. Przedstawiciele firmy posypali głowę popiołem i przyznali, że "żart" był nie na miejscu i w żadnym wypadku nie odzwierciedla wartości, jakimi kieruje się przedsiębiorstwo. Osoby zajmujące się obsługa konta na Twitterze tego oddziału Pizzy Hut zostali już zwolnieni. 

Od 17 kwietnia setki palestyńskich więźniów odmawiają jedzenia posiłków, aby w ten sposób zamanifestować sprzeciw wobec warunkom panującym w izraelskim więzieniu. Chodzi np. o spożywanie słonej wody. W ubiegłym tygodniu internauci zapoczątkowali "Salt Water Challenge", aby zwrócić uwagę na strajk i manifest Palestyńczyków.

Pod koniec kwietnia członkowie izraelskiego ruchu prawicowego urządzili grillowanie w pobliżu więzienia na Zachodnim Brzegu, w czasie głodówki Palestyńczyków. Riyad Mansour, ambasador Palestyny przy ONZ powiedział, że ponad 6,6 tys. Palestyńczyków jest więzionych przez władze Izraela.

RadioZET.pl/KM