Zamknij

Netanjahu trafił do szpitala z wysoką gorączką

Redakcja
27.03.2018 21:36
Netanjahu
fot. PAP/EPA

Premier Izraela Benjamin Netanjahu trafił we wtorek do szpitala z wysoką gorączką i kaszlem - poinformowały izraelskie media. Kancelaria premiera nie skomentowała na razie tych informacji.

W poniedziałek policja przesłuchała Netanjahu w związku z jego domniemanymi interesami o charakterze korupcyjnym z przedstawicielami największej w kraju firmy telekomunikacyjnej Bezeq.

To drugie przesłuchanie w tzw. Sprawie 4000, a dziewiąte w ogóle w trzech sprawach korupcyjnych, o uwikłanie w które pośrednio lub bezpośrednio oskarżany jest premier.

Reuters przypomina, że Netanjahu zachorował w okresie, który był dla niego szczególnie stresujący ze względu na toczące się przeciw niemu dochodzenia policyjne w trzech różnych sprawach związanych z zarzutami o korupcję.

W poniedziałek policja przesłuchała Netanjahu i jego żonę w związku z jego domniemanymi interesami o charakterze korupcyjnym z przedstawicielami największej w kraju firmy telekomunikacyjnej Bezeq. To dziewiąte przesłuchanie premiera w sprawach korupcyjnych.

13 marca rządząca w Izraelu koalicja z trudem znalazła wyjście z kryzysu, który mógł obalić rząd Netanjahu; po kilku dniach konfliktów większość poparła ustawę ws. służby wojskowej, która podzieliła koalicjantów premiera.

RadioZET.pl/pap/maal