Zamknij

Setki rakiet spadło na Izrael. W odwecie zaatakowano cele w Strefie Gazy

Redakcja
04.05.2019 18:18
Izrael odpowiedział na atak ze Strefy Gazy. Wcześniej 200 rakiet wystrzelił Hamas
fot. PAP/EPA/MOHAMMED SABER

Ponad 200 rakiet Hamasu wystrzelone ze Strefy Gazy spadło w sobotę na terytorium Izraela. Dwie osoby zostały ranne. Izraelska armia odpowiedziała ostrzałem, w którym zginął co najmniej jeden Palestyńczyk - podała agencja AFP.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Jak podały Siły Obronne Izraela (IDF), w ciągu ostatnich ośmiu godzin z terytorium Strefy Gazy wystrzelono 200 rakiet wycelowanych w państwo żydowskie.

W wyniku palestyńskiego ostrzału ranne zostały dwie osoby, w tym 80-letnia kobieta w mieście Kirjat Gat na południu Izraela. W innym mieście - Aszkelonie - kilka domów zostało uszkodzonych przez rakiety Hamasu. 

Zobacz także

W mediach społecznościowych opublikowano nagrania pokazujące rakiety wystrzelone na terytorium Izraela.

W odpowiedzi IDF dokonał ostrzału 30 celów Hamasu i jego sojuszników w Strefie Gazy. Miejscowe ministerstwo zdrowia podało o jednej ofierze śmiertelnej i siedmiu rannych po izraelskim ataku.

Dzień wcześniej w poprzednim ataku lotnictwa izraelskiego na cele w Strefie Gazy zginęło dwóch bojowników radykalnego ruchu palestyńskiego Hamas, który rządzi Strefą Gazy.

Zobacz także

W Strefie Gazy mieszka blisko 2 mln Palestyńczyków. Enklawa, na która nałożono blokadę lądową i morską, przeżywa coraz poważniejsze trudności gospodarcze. Według danych Banku Światowego wskaźnik bezrobocia sięga tam obecnie 52 proc.

Władze izraelskie utrzymują, że blokada jest nieodzowna, gdyż skutecznie utrudnia przemyt broni do Strefy Gazy.

Zobacz także

RadioZET.pl/AFP/CNN/PAP/PTD