Zamknij

Nie tylko Hamas. Liban wystrzelił rakiety na Izrael

13.05.2021 21:52
Liban wystrzelił rakiety na teren Izraela
fot. PAP/EPA/MOHAMMED SABER

Co najmniej trzy pociski rakietowe zostały wystrzelone z Libanu w kierunku północnych terenów Izraela. Spadły do Morza Śródziemnego nie czyniąc żadnych szkód - poinformowała w czwartek izraelska armia.

Konflikt w strefie Gazy między Izraelem a Hamasem wciąż się zaognia. Napięcie odczuwane jest w całym regionie. W czwartek wieczorem poinformowano o wystrzeleniu rakiet na Izrael ze strony Libanu.

Izrael ostrzeliwany nie tylko przez Hamas. Rakiety wystrzelono z Libanu

Tamtejsze wojsko potwierdziło ostrzał północnej części Izraela. Był on nieskuteczny, a rakiety wylądowały w wodach Morza Śródziemnego.

Jak pisze agencja AFP, powołując się na źródła, libański ruch zbrojny Hezbollah nie był zaangażowany w tę akcję. Rakiety wystrzelono z rejonu Qlayleh na północ od miasta An-Nakura, w pobliżu granicy z Izraelem. 

W Izraelu nie uruchomiono syren ostrzegawczych, które izraelska obrona powietrzna włącza w przypadku rakiet zagrażających obszarom zamieszkanym. Tymczasem najnowszy raport palestyńskiego ministerstwa zdrowia z ostrzału Gazy mówi już o co najmniej 100 ofiarach - podała wieczorem agencja AFP.

RadioZET.pl/PAP/AFP