Zamknij

Chciał odwetu na Palestyńczykach. Syn premiera Izraela zablokowany na Facebooku za mowę nienawiści

Redakcja
17.12.2018 15:24
Chciał odwetu na Palestyńczykach. Syn premiera Izraela zablokowany na Facebooku za mowę nienawiści
fot. AFP/East News

Yair Netanjahu, syn premiera Izraela Benjamina Netanjahu, został ukarany za „mowę nienawiści”. Facebook zablokował jego konto na 24 godziny po tym, jak 27-latek opublikował posty, w których atakuje Palestyńczyków i muzułmanów.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W minionym tygodniu Facebook usunął post Yaira Netanjahu, w którym wezwał on do „pomszczenia śmierci” dwóch izraelskich żołnierzy zabitych przez Palestyńczyków.

27-latek w swoich wpisach uderzał też w muzułmanów. Ostatnio stwierdził,  że wolałby, żeby wszyscy wyznawcy islamu opuścili Izrael. Ten post także został usunięty, a Facebook oskarżył syna premiera Netanjahu o szerzenie mowy nienawiści i zablokował jego konto.

Zobacz także

Yair Netanjahu sprawę skomentował na Twitterze. Nazwał sytuację „niewiarygodną”.

„Hamas, Hezbollah i irański reżim mają oficjalne strony na Facebooku, są też niekończące się strony wzywające do zniszczenia Izraela i zabójstwa Żydów, tysiące brutalnych i skrajnych lewicowych stanowisk przeciwko mnie i mojej rodzinie, w tym groźby fizycznych przemoc i niemoralne groźby morderstwa. Wszystkie te elementy nie naruszają reguł społecznościowych Facebooka” – miał pisać w sieci 27-latek, cytowany przez stację BBC.

Zobacz także

Facebook twierdzi, że Netanjahu „opublikował kilka postów zawierających mowę nienawiści” i naruszył tym standardy wspólnotowe. Portal zapewnił, że w ten sam sposób postępuje w każdym podobnym przypadku i nadal będzie egzekwował swoją politykę.

RadioZET.pl/BBC/JŚ