Zamknij

Izrael zbombardował tunel w Strefie Gazy. Nie żyje sześciu Palestyńczyków

Redakcja
30.10.2017 19:51
Izrael zbombardował tunel w Strefie Gazy. Nie żyje sześciu Palestyńczyków
fot. Pixabay

Sześciu palestyńskich bojowników zginęło, a dziewięciu zostało rannych w poniedziałek, gdy izraelska armia zbombardowała tunel, który powstawał między Strefą Gazy a granicą z Izraelem.

Czterech Palestyńczyków było członkami ugrupowania zbrojnego Islamski Dżihad, a dwóch należało do rządzącego Strefą Gazy Hamasu. Ostatni dwaj zginęli, gdy próbowali ratować członków Islamskiego Dżihadu pracujących w tunelu. Przedstawiciele służby zdrowia w Strefie Gazy twierdzą, że obrażenia odniosło dziewięć osób.

Rzecznik izraelskiej armii Jonathan Conricus poinformował, że armia zniszczyła dopiero powstający tunel, który prowadził z miasta Chan Junus w Strefie Gazy na południe Izraela. Rzecznik zaznaczył, że wojsko nie dąży do eskalacji, ale "jest przygotowane na szereg scenariuszy".

Premier Izraela Benjamin Netanjahu ujawnił, że do wykrycia tunelu przyczyniła się "przełomowa technologia". Nie podał szczegółów.

Agencja Reutera przypomina, że Izrael buduje naszpikowany czujnikami podziemny betonowy mur wzdłuż liczącej 60 km granicy ze Strefą Gazy. Projekt opiewa na 1,1 mld dolarów i ma zostać ukończony w połowie 2019 roku.

RadioZET.pl/pap/maal