Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Palestyńczycy wjechali autem w izraelskich żołnierzy. Doszło do strzelaniny

04.03.2019 08:53
xxx wiadomosci

Trzech Palestyńczyków wjechało w poniedziałek samochodem w grupę izraelskich żołnierzy na Zachodnim Brzegu. W odpowiedzi żołnierze otworzyli ogień do napastników, dwóch z nich zabijając – podało izraelskie wojsko.

Palestyńczycy wjechali autem w izraelskich żołnierzy. Doszło do strzelaniny fot. Materiały prasowe

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do zdarzenia doszło ok. 10 km na północny zachód od palestyńskiego miasta Ramallah. Według komunikatu wojska dwóch napastników zostało „neutralizowanych”, a trzeci jest lekko ranny. Izraelskie media sprecyzowały, że dwaj pierwsi zostali zabici. Nie podano natomiast informacji, ilu żołnierzy zostało potrąconych samochodem ani w jakim stanie się znajdują.

Ataki, w których sprawcy wjeżdżali samochodem w grupę ludzi, były stosunkowo częste na Zachodnim Brzegu pod koniec 2015 i 2016 r. Niejednokrotnie przeprowadzali je Palestyńczycy, którzy nie mieli żadnych związków z ugrupowaniami zbrojnymi. Później jednak liczba tego typu incydentów znacząco zmalała.

Izrael zajął Zachodni Brzeg Jordanu w czasie wojny w 1967 r. Palestyńczycy chcą, aby wraz z rządzoną przez Hamas Strefą Gazy oraz wschodnią Jerozolimą stał się on częścią państwa palestyńskiego, ale izraelsko-palestyńskie rozmowy pokojowe załamały się w 2014 r.

RadioZET.pl/PAP/BM

Oceń