Zamknij

Izraelskie ministerstwo edukacji wprowadza do szkół kontrowersyjny przedmiot

Redakcja
04.02.2018 12:03
Izraelskie ministerstwo edukacji wprowadza do szkół kontrowersyjny przedmiot
fot. Wikipedia+Archiwum RadioZET.pl

Kierowane przez ultranacjonalistę Naftali Bennetta izraelskie ministerstwo edukacji w odwecie za ustawę IPN, wprowadziło do szkół dwie godziny lekcyjne zajęć o udziale narodów europejskich w Holokauście „ze szczególnym uwzględnieniem Polski”.

Zagłosuj

Kogo popierasz w tej sprawie?

Liczba głosów:

Lekcje o naszej roli w Holokauście obejmą szkoły na wszystkich poziomach, od nauczania wczesnoszkolnego, po szkołę średnią. To odwet za nowelizację ustawy IPN przegłosowaną przez polski Sejm i Senat.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ostra reakcja na ustawę IPN

Nie kryjący się ze swoimi nacjonalistycznymi poglądami szef izraelskiego resortu edukacji zwraca szczególną uwagę na rolę Polaków w mordowaniu Żydów podczas wojny. – Jest faktem historycznym, że liczni Polacy pomagali w morderstwach Żydów: wydawali ich, okradali i zabijali w czasie Holokaustu i po nim – mówi minister Bennett, dla którego ustawa IPN świadczy o „zawstydzającej pogardzie dla prawdy”.

Izraelski ultranacjonalizm

Bennett apelował do prezydenta w sprawie zawetowania ustawy, gdyż – jego zdaniem – przynosi ona „wstyd pamięci o Holokauście i relacjom między naszymi krajami”.

Urodzony w Izraelu 46-letni milioner Naftali Bennett jest przedstawicielem skrajnie prawicowej partii Żydowski Dom znanej nacjonalistycznych haseł i pogardy wobec Palestyny. Jak podaje portal strajk.eu, program partii proponuje „transfer” tj. deportację wszystkich Palestyńczyków poza granice Izraela i okupowanych ziem palestyńskich.

Zobacz także

RadioZET.pl/strajk.eu/timesofisrael.com/Wikipedia/strz