Zamknij

J.J. Lionel nie żyje. Piosenkarz, który śpiewał słynne "Kaczuszki", miał 72 lata

15.07.2020 20:30
J.J. Lionel nie żyje. Piosenkarz, który śpiewał słynne "Kaczuszki", miał 72 lata
fot. Nostalgies60-70-80/ Youtube Screenshot

J.J. Lionel nie żyje. Popularny, belgijski artysta zmarł w wieku 72 lat. Zasłynął wykonaniem słynnego utworu "Kaczuszki", który stał się hitem wesel i biesiad na całym świecie.

J.J.Lionel nie żyje. Belgijski piosenkarz, który w latach 80. śpiewał słynne "Kaczuszki", zmarł we wtorek w Comines-Warneton w wieku 72 lat - podały w środę media. Bez tego utworu i charakterystycznego tańca nie mogły się obyć się wesela czy uroczystości rodzinne w wielu krajach.

J.J.Lionel (prawdziwe nazwisko Jean-Jacques Blairon) na Facebooku pozował z żółtą plastikową kaczką. Według belgijskiej gazety "L'Avenir" około 3,5 mln płyt z utworem "La danse des Canards" zostało sprzedanych po nagraniu piosenki w 1981 roku.

Zobacz także

Piosenkę napisał belgijski autor tekstów Eric Genty.

Zobacz także

J.J. Lionel nie żyje. Belgijski piosenkach

J.J.Lionel "nie był ani autorem, ani kompozytorem piosenki, nie uczyniła go ona bogatym człowiekiem" - podkreślił belgijski dziennik "L'Avenir".

Zobacz także

Taniec wykonywany w rytm skocznej melodii na wielu weselach szybko przekroczył granice, od Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, do Rosji przez Izrael, Estonię i Holandię. Był też bardzo modny swego czasu w Polsce.

RadioZET.pl/PAP