Zamknij

Nie żyje James Michael Tyler. Gunther z "Przyjaciół" miał 59 lat

25.10.2021 06:50
James Michael Tyler
fot. Instagram/Jennifer Aniston

James Michael Tyler - najbardziej znany z roli Gunthera w serialu "Przyjaciele" - zmarł w wieku 59 lat. Amerykański aktor zmagał się z chorobą nowotworową. 

James Michael Tyler zmarł w sobotę w wieku 59 lat. Przyczyną śmierci amerykańskiego aktora filmowego i telewizyjnego była choroba nowotworowa - Tyler zmagał się z rakiem prostaty, o czym sam poinformował w maju. 

Najsłynniejszą rolą Tylera był Gunther - menadżer kawiarni "Central Perk", w której spotykali się bohaterowie kultowych "Przyjaciół". Gunther był nieszczęśliwie zakochany w Rachel (granej przez Jennifer Aniston), której w ostatnim odcinku wyznał miłość. Pojawił się także w specjalnym "The Friends" Reunion", który HBO wyemitowała pod koniec maja. 

James Michael Tyler nie żyje. Gunther z serialu "Przyjaciele" miał 59 lat

"Świat znał go jako Gunthera, ale ci, którzy go kochali, znali go także jako aktora, muzyka, działacza na rzecz świadomości chorób nowotworowych i kochającego męża. [...] odnajdywał się w zabawie i nieplanowanych przygodach. Jeśli mieliście okazję go spotkać, zyskaliście przyjaciele na całe życie" - napisała jego rodzina w oświadczeniu, cytowanym przez "Guardiana". 

Hołd w mediach społecznościowych oddały mu także gwiazdy popularnego sitcomu. "Przyjaciele" nigdy nie będą już tacy sami bez Ciebie. Dziękuję za śmiech, który przyniosłeś do serialu i do naszego życia. Zawsze będzie Cię brakowało" - napisała na Instagramie Aniston.

Przyjaciele
fot. Instagram/Jennifer Aniston

"Rozmiar wdzięczności, którą wnosiłeś i okazywałeś każdego dnia na planie, jest taka, jak wdzięczność, którą mam za to, że cię poznałam. Spoczywaj w pokoju, James" - taki post opublikowała z kolei grająca Monicę Courtney Cox:

Przyjaciele
fot. Instagram/Courtney Cox

RadioZET.pl/theguardian.com/Instagram