Zamknij

Ojciec więził syna przez 20 lat. W skrzyni

Redakcja
09.04.2018 23:14
Skrzynia
fot. Pixabay

Policja w Japonii aresztowała mężczyznę, który przez 20 lat więził własnego syna w skrzyni o rozmiarach niewiele większych od trumny — informują światowe media.

Japoński mężczyzna został praktycznie pochowany żywcem. Dwadzieścia lat spędził zamknięty w skrzyni. Taki los zafundował mu jego własny ojciec. Jak przekonują media, 73-leyni Yoshistan Yamakasi z miasta Sanda w prefekturze Hyogo dwadzieścia lat temu uznał, że jego syn jest chory psychicznie i nie nadaje się do życia społecznego. Przejawem tego miały być agresywne zachowania mężczyzny.

Zobacz także

Zamiast jednak udać się z potomkiem do lekarza lub szukać pomocy u specjalistów, Yamakasi postanowił zamknąć syna w skrzyni. Tę umieścił w przybudówce domu.

Piekło zaczęło się, gdy młody człowiek miał zaledwie 16 lat. Od tamtej pory całym jego światem była skrzynia o wymiarach 90 na 180 cm. Wieko skrzyni otwierano tylko raz dziennie, aby ofiara mogła się umyć i zjeść. Horror skończył się przypadkiem. W styczniu 2018 roku opieka społeczna zainteresowała się Yamakasim, który w ich opinii żył samotnie. Podczas odwiedzin odnaleziono więźnia. Wkrótce później 73-latka odwiedziła policja, a ten przyznał się do winy.

RadioZET.pl/BBC/Antyradio/maal

Zagłosuj

Na którą partię zagłosowałbyś w wyborach?

Liczba głosów: