Zamknij

Japonia: Silne trzęsienie ziemi na wyspie Honsiu

Redakcja
18.06.2018 07:11
Japonia: Silne trzęsienie ziemi na wyspie Honsiu
fot. AP/East News

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,9 nawiedziło w poniedziałek rano prefekturę Osaki na wyspie Honsiu – podała japońska Agencja Meteorologiczna. Brak informacji o ofiarach czy większych stratach materialnych. Nie ma zagrożenia tsunami – wskazano w komunikacie.

Europejsko-śródziemnomorskie centrum sejsmologiczne z siedzibą we Francji, które również zarejestrowało wstrząsy w Japonii, podało, że epicentrum trzęsienia znajdowało się na morzu w odległości 20 km od miasta Osaka– trzeciego co do wielkości w Japonii, a hipocentrum było zlokalizowane na głębokości 15 km.

Japonia: Trzęsienie ziemi

Trzęsienia ziemi są częste w Japonii, która jest położona w jednym z najbardziej aktywnych sejsmicznie regionów świata. Na kraj ten przypada ok. 20 proc. trzęsień ziemi o magnitudzie 6 lub większej.

Najsilniejsze trzęsienie ziemi w historii kraju o magnitudzie 9, które w marcu 2011 roku nawiedziło północno-wschodnią Japonię, oraz wywołane nim potężne tsunami spowodowały awarię w elektrowni atomowej Fukushima. Był to najpoważniejszy incydent tego typu od katastrofy w elektrowni atomowej w Czarnobylu.

RadioZET.pl/PAP/KM