Zamknij

Coraz większe napięcia między Japonią a Koreą Północną. Będą dodatkowe sankcje wobec państwa Kima

Redakcja
07.11.2017 07:52
Coraz większe napięcia między Japonią a Koreą Północną. Będą dodatkowe sankcje wobec państwa Kima
fot. PAP/EPA

Japonia zastosuje dodatkowe sankcje wobec Korei Płn. w odpowiedzi na zagrożenie powodowane przez programy zbrojeń nuklearnych i rakietowych tego kraju - oświadczył we wtorek rzecznik japońskiego rządu Yoshihide Suga.

Suga powiedział na konferencji prasowej, że dodatkowe sankcje, o których wcześnie wspominał premier Shinzo Abe, przewidują zamrożenie aktywów dziewięciu organizacji i osób prawnych oraz 26 osób fizycznych. Wśród tych organizacji znajdują się północnokoreańskie banki, z których kilka ma siedziby w Chinach. Objęte sankcjami osoby fizyczne mają siedziby w różnych krajach, m.in. w Chinach, Rosji i Libii.

Zagłosuj

Czy grozi nam III wojna światowa?

Liczba głosów:

Rzecznik podkreślił, że decyzja w sprawie nowych sankcji została podjęta w rezultacie wizyty w Japonii prezydenta USA Donalda Trumpa. Ma ona zademonstrować wspólne stanowisko obu krajów i zdecydowanie nasilenia nacisków na Pjongjang, aby skłonić go do powrotu do stołu rokowań.

Zobacz także

Trump, przed odlotem z Tokio do Korei Południowej, podkreślił ponownie solidarność z Japonią w kwestii Korei Północnej. Zbrojenia rakietowe i nuklearne Pjongjangu określił jako "zagrożenie dla cywilizowanego świata i międzynarodowego pokoju".

RadioZET.pl/pap/maal