Zamknij

29-latek zabił i poćwiartował kilka osób. Ofiar szukał na Twitterze

30.09.2020 14:17
Zdjęcie ilustracyjne
fot. ronstik/Shutterstock

29-letni Japończyk przyznał się w środę do zamordowania i składowania poćwiartowanych zwłok dziewięciu osób w wieku 15-26 lat w swoim mieszkaniu w 2017 roku. Zabijał młode osoby, które wyrażały myśli samobójcze w internecie - podała japońska agencja Kyodo.

Japonia. Takashiro Shiraishi - który przyznał się do morderstwa i poćwiartowania 9 osób  - został aresztowany w listopadzie 2017 roku, gdy w jego mieszkaniu w prefekturze Kanagawa niedaleko Tokio znaleziono fragmenty ciał jego ofiar.

Zobacz także

Shiraishi przyznał, że znajdował swoje ofiary przez platformę Twitter.

Według aktu oskarżenia Shiraishi udusił i poćwiartował osiem kobiet i jednego mężczyznę w wieku 15-26 lat. Zbrodnie miały miejsce między sierpniem a październikiem 2017 roku, a ofiary pochodziły z Tokio i czterech innych prefektur.

Shiraishi przyznał się do winy na pierwszej rozprawie przed sądem w Tokio – podała agencja prasowa Kyodo.

Zobacz także

Japonia. 29-latek zabił i poćwiartował kilka osób

Wcześniej japońskie media informowały, że Shiraishi zarabiał na życie, rekrutując kobiety do pracy w jednym z domów publicznych w tokijskiej dzielnicy czerwonych latarni. W czasie dochodzenia przyznał, że zgwałcił niektóre swoje ofiary przed ich zabiciem. Miał również stwierdzić w rozmowie ze swoim ojcem, że jego życie nie ma sensu.

Zobacz także

W Japonii wskaźniki przestępczości są generalnie niskie, natomiast odsetek samobójstw jest jednym z najwyższych wśród najbogatszych krajów świata. Sprawę Shiraishiego oceniano jako najbardziej wstrząsającą w tym kraju, odkąd w 2016 roku były pracownik ośrodka opieki nad niepełnosprawnymi zabił nożem 19 podopiecznych placówki.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP