Zamknij

Pożar studia animacji. Kilka osób nie żyje, wielu jest rannych

18.07.2019 07:36
Pożar studia animacji. Kilka osób nie żyje, wielu jest rannych
fot. PM Breaking News/Twitter/Printscreen

Kilka osób zginęło, a ponad 30 odniosło obrażenia w czwartek w pożarze studia animacji w Kioto w środkowozachodniej części wyspy Honsiu w Japonii — poinformował japoński nadawca publiczny NHK, powołując się na dane policji.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Agencja Reutera podała, że władze sprawdzają, czy doszło do podpalenia. W najnowszym komunikacie policja nie sprecyzowała, ile dokładnie osób poniosło śmierć — podało NHK.

Zobacz także

Wbiegł do środka i rozlał płyn, który spowodował pożar

Natomiast Associated Press pisze, że policja aresztowała już mężczyznę pod zarzutem podpalenia. Pożar wybuchł około godziny 10.30 czasu lokalnego (godzina 3.30 w Polsce) w trzykondygnacyjnym budynku studia animacji, gdy mężczyzna wbiegł do środka i rozprzestrzenił niezidentyfikowany płyn, który spowodował pożar — podała AP, powołując się na policję. Według agencji rannych w pożarze zostało co najmniej 38 osób, w tym około 10 jest w poważnym stanie. AP nie pisze o ofiarach śmiertelnych.

Zobacz także

Według straży pożarnej w momencie wybuchu pożaru w budynku przebywało ponad 70 osób, ale większość z nich zdołała wydostać się na zewnątrz.

RadioZET.pl/PAP.Reuters/AP