Zamknij

Maltretowali i zagłodzili 5-letnią córkę na śmierć

Redakcja
13.06.2018 12:06
Maltretowali i zagłodzili 5-letnią córkę na śmierć
fot. Facebook screen

Japońska policja aresztowała rodziców 5-letniej Yui Funato. Matka i ojczym dziewczynki usłyszeli zarzuty pozostawienia dziecka bez opieki, wystarczającej ilości jedzenia oraz opieki medycznej. 5-latka zmarła 2 marca br. 

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak podaje „The Japan Times”, Yudai Funato oraz jego żona Yuri fizycznie wykorzystywali dziewczynkę do końca stycznia br. i nie zapewniali jej wystarczającego pożywienia, czego skutkiem była śmierć z powodu sepsy spowodowanej zapaleniem płuc.

Rodzina mieszkała w prefekturze Kagawa, gdzie Yua została dwukrotnie odebrana rodzicom przez lokalny ośrodek opieki nad dziećmi. Gdy dziewczynka wróciła do domu, rodzina przeniosła się do Tokio. Ośrodek opieki nad dziećmi w Tokio został poinformowany przez swojego odpowiednika w Kagawie o sprawie 5-latki. Urzędnik odwiedził dom rodziny w Meguro Ward 9 lutego, ale odmówiono mu możliwości zobaczenia dziecka. Matka wówczas powiedziała urzędnikowi: „Zostaw nas w spokoju”.

Zobacz także

– Zdawaliśmy sobie sprawę z potrzeby ciągłego obserwowania rodziny, ale nie sądziliśmy, że dziewczyna jest w bezpośrednim niebezpieczeństwie – powiedział przedstawiciel ośrodka w Tokio.

5-latka w momencie śmierci ważyła 12 kilogramów. Dziecko w jej wieku waży średnio 20 kilogramów. Matka dziewczynki zadzwoniła po pogotowie, gdy córka już nie żyła. Śledczy znaleźli na miejscu pamiętnik 5-latki. Dziewczynka prosiła w nim rodziców o wybaczenie. „Obiecuję, że postaram się być lepsza jutro niż dzisiaj” – pisała. 

Jak ujawniła policja, rodzice głodzili swoje dziecko, bo uważali, że jest za grube. Chcieli, by dziewczynka w przyszłości została modelką.

RadioZET.pl/The Japan Times/DG