Zamknij

Jego najmłodsza ofiara miała 5 lat. Kim był napastnik z Teksasu? [NOWE FAKTY]

Redakcja
06.11.2017 08:14
Jego najmłodsza ofiara miała 5 lat. Kim był napastnik z Teksasu? [NOWE FAKTY]
fot. PAP/EPA

Podczas strzelaniny w kościele w Teksasie zginęło co najmniej 26 osób. Ofiary miały od 5 do 72 lat. Kim jest człowiek, który postanowił pociągnąć za spust?

Freeman Martin, zastępca dyrektora bezpieczeństwa publicznego stanu Teksas, opisał napastnika jako białego mężczyznę w wieku około dwudziestu lat. Był ubrany całkowicie na czarno, nosił kamizelkę kuloodporną. Jak poinformował Freeman Martin, napastnik był uzbrojony w karabin półautomatyczny marki Ruger.

Według informacji policji, zamachowcem był 26-letni David Patrick Kelley, były żołnierz i nauczyciel studium biblijnego. Najpierw zaczął strzelać na zewnątrz świątyni, a następnie w środku do uczestników nabożeństwa. Kelley oddał serię co najmniej 20 strzałów.

Po pewnym czasie na ogień napastnika odpowiedział uzbrojony mieszkaniec pobliskiego domu. Kiedy Kelley zaczął uciekać swoim samochodem, mieszkaniec Sutherland Springs ruszył za nim w pościg.

Zobacz także

Podczas ucieczki samochód, którym uciekał Kelley, wypadł z szosy i roztrzaskał się na poboczu. W środku znaleziono martwego napastnika.

RadioZET.pl/pap/maal