Zamknij

Jest ostateczna decyzja w sprawie ekstradycji gwałcicieli z Rimini

Redakcja
05.09.2017 15:56
Jest ostateczna decyzja w sprawie ekstradycji gwałcicieli z Rimini
fot. PAP

Znamy już ostateczną decyzję w sprawie ekstradycji do Polski czterech gwałcicieli z Rimini. Przestępcy będą sądzeni we Włoszech i tam też odbędą karę – poinformowała włoska agencja prasowa ANSA. - Czyny te popełnione zostały we Włoszech, a zatem oskarżeni muszą być osądzeni we Włoszech - mówił włoski minister sprawiedliwości.

Nie ma szans na ekstradycję gwałcicieli. – Ewentualny wniosek strony polskiej o ekstradycję sprawców gwałtu i pobicia polskich turystów w Rimini do Polski musiałby zostać "obowiązkowo odrzucony" z powodu trwającego śledztwa – powiedział Cosimo Ferri, szef włoskiego Ministerstwa Sprawiedliwości.

Wyrok we Włoszech

To odpowiedź na słowa wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego, który na swoim Twitterze kilkukrotnie pisał, że gwałciciele powinni odbyć karę w Polsce oraz, że należałoby przywrócić karę śmierci.

Ostateczna decyzja

Minister sprawiedliwości Włoch powiedział, że sprawcy zostaną w kraju. – Nie sądzę, aby zarówno w przypadku ekstradycji, jak i ewentualnego europejskiego nakazu zatrzymania, była możliwość zaakceptowania tego typu wniosku. Wymiar sprawiedliwości i siły porządkowe natychmiast przystąpiły do działania, aresztowały sprawców. Polska poza tym jest jednym z krajów UE, który wprowadził w życie rozporządzenie w sprawie europejskiego nakazu zatrzymania i ekstradycji – komentował Ferri.

Więcej szczegółów o sprawie:

Zobacz także

Czy powinno się przywrócić karę śmierci? Wypowiedz się w naszym serwisie MAM ZDANIE.

RadioZET.pl/Rp.pl/strz