Zamknij

Jest wspólna decyzja. Imamowie nie odmówią modlitw pogrzebowych za terrorystów z Londynu

Redakcja
05.06.2017 20:06
Jest wspólna decyzja. Imamowie nie odmówią modlitw pogrzebowych za terrorystów z Londynu
fot. flickr

Już ponad 130 imamów i liderów społeczności muzułmańskich zapowiedziało, że nie odmówią modlitw pogrzebowych za zamachowców odpowiedzialnych za sobotni zamach w Londynie. Zginęło wtedy 7 osób a 48 zostało rannych.

Społeczność muzułmańska na wyspach odcina się od zamachowców. – Wspólnie z przyjaciółmi i sąsiadami opłakujemy ten atak na nasz dom, społeczeństwo i ludzi, a także współodczuwamy cierpienie ofiar i ich rodzin. Modlimy się do Boga, by sprawcy zostali ocenieni w przyszłym życiu zgodnie z ciężarem swych zbrodni. Ich działania i umyślne odrzucenie zasad naszej religii pozbawiają ich jakichkolwiek związków z naszą społecznością, dla której nienaruszalność życia każdego człowieka jest wartością podstawową – cytuje duchownych Muzułmańska Rada Wielkiej Brytanii.

Sprzeczne z islamem

Decyzja imamów i liderów społeczności muzułmańskich została przez Radę uznana za bezprecedensową. – W obliczu podobnych zasad etycznych stanowiących kwintesencję islamu, nie odmówimy tradycyjnej islamistycznej modlitwy pogrzebowej za sprawców (zamachu w Londynie), a także wzywamy innych imamów i władze religijne, by zrezygnowali z tego przywileju. Działań (sprawców zamachu) nie da się obronić i stoją one w całkowitej sprzeczności ze wzniosłym nauczaniem islamu – czytamy w komunikacie.

Zobacz także

Atak terrorystyczny

W zamachu terrorystycznym w Londynie w sobotę (3 czerwca 2017 r.) zginęło łącznie 7 osób a 48 zostało rannych, w tym niektórzy ciężko. Jak podaje PAP, trzy dni po zamachu 18 osób znajduje się wciąż w stanie krytycznym. Zamachowcy zaatakowali przechodniów na London Bridge i targu Borough Market. Do ataku przyznało się tzw. Państwo Islamskie.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz