Zamknij

Izraelski minister: przyszedł czas na zabicie Baszara al-Asada

Redakcja
17.05.2017 07:31
Izraelski minister: przyszedł czas na zabicie Baszara al-Asada
fot. Flickr

- Nie ma dla niego miejsca na świecie - mówi o prezydencie Syrii izraelski minister Jo'aw Galant i nawołuje do... zabicia Baszara al-Asada. 

Minister Izraela ds. mieszkalnictwa i budownictwa odniósł się do amerykańskich doniesień, w których utrzymuje się, że w jednym z więzień w Syrii wybudowano krematorium rzekomo wykorzystywane do pozbywania się zwłok więźniów. Zdaniem polityka Jo'awa Galanta, jeśli spekulacje by się potwierdziły, Asad powinien za to odpowiedzieć swoją głową. 

Otwarcie przyznał, że działania Asada w Syrii noszą znamiona zbrodni wojennych. - Uważam, że oni przekraczają czerwoną linię. Jeśli chodzi o moje zdanie, to nadszedł czas na zabicie Asada - grzmiał izraelski minister i dodał, że "to będzie jak odcięcie ogona węża". - Jak to się stanie, będziemy mogli się zająć głową węża, który siedzi w Teheranie - powiedział, nawiązując do władz Iranu, z którymi Izrael od lat ma bardzo napięte stosunki.

W rozmowie z Times of Israel, po tym jak padły ostre słowa zaznaczył, że oczywiście polityczne morderstwo jest niezgodne z prawem międzynarodowym, ale - jak stwierdził - nie mówił tego w sensie praktycznym.  

W poniedziałek Departament Stanu USA zarzucił syryjskim władzom przeprowadzanie masowych egzekucji, w których giną tysiące więźniów. Ich zwłoki mają być spalane w dużym krematorium niedaleko Damaszku - podała strona amerykańska, prezentując na dowód zdjęcia. Asad stanowczo zaprzecza tym doniesieniom.

RadioZET.pl/Times of Israel/KM