Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Poruszające słowa córki McCaina. ''Byłam z ojcem do końca''

26.08.2018 09:45
xxx wiadomosci

Meghan McCaine, córka Johna McCaina, we wzruszającym wpisie w mediach społecznościowych pożegnała swojego ojca. Amerykański senator Partii Republikańskiej z Arizony zmarł w sobotę w wieku 81 lat. 

John McCain fot. PAP/EPA

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

''Mój ojciec, senator Stanów Zjednoczonych John Sidney McCain III, odszedł dzisiaj z tego życia" - napisała Meghan McCain.

McCain zmarł dzień po tym, jak zrezygnował z leczenia raka mózgu. Skłoniły go do tego postępy choroby. W ostatnich chwilach jego życia była przy nim jego żona oraz jego rodzina.

Meghan McCain żegna ojca

"W ciągu trzydziestu trzech lat, którymi wspólnie się dzieliliśmy, wychował mnie, nauczał mnie, poprawiał mnie, pocieszał, zachęcał i wspierał we wszystkich rzeczach" - napisała. "Nauczył mnie, jak żyć. Jego miłość i troska, zawsze obecna, zawsze niezawodna, ukształtowała mnie od dziewczyny do kobiety. Pokazał mi, jak to jest być mężczyzną'' - dodała. 

"Byłam z ojcem do końca, tak jak on był ze mną na początku. Wszystko, co osiągnęłam, zawdzięczam mu. Teraz, kiedy go nie ma, zadaniem mojego życia jest podążanie za jego przykładem''.

"Był wielkim ogniem, który płonął jasno, a my żyliśmy w jego świetle i cieple przez tak długi czas. Wiemy, że jego płomień wciąż żyje, w każdym z nas'' - zakończyła.

McCain był uważany za "jastrzębia" w odniesieniu do Rosji. Jak pisał Reuters, był zwolennikiem zaangażowania USA na świecie i w NATO oraz wywierania presji na Rosję w związku z Ukrainą. Zabiegał o zwiększenie wojskowej pomocy USA dla sił zbrojnych Polski, Estonii, Litwy i Łotwy oraz przyspieszenie prac nad tarczą antyrakietową w Europie. 

RadioZET.pl/DG 

Oceń