Zamknij

Nie żyje legendarny piosenkarz Jose Jose. Nazywano go "księciem piosenki"

29.09.2019 09:34
Jose Jose
fot. tn.com.ar

Niezwykle popularny w Ameryce Łacińskiej piosenkarz, muzyk i aktor Jose Jose zmarł w sobotę w wieku 71 lat - poinformowały źródła oficjalne i lokalne media. Wiadomość potwierdził syn artysty.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Według meksykańskiej telewizji Televisa piosenkarz, którego prawdziwe nazwisko brzmiało José Rómulo Sosa Ortiz, zmarł w szpitalu w Homestead, w pobliżu Miami, w rezultacie komplikacji w leczeniu raka trzustki, którego wykryto u niego w 2017 r.

Jose Jose nazywany był "principe de cancion", czyli "księciem piosenki".

Zobacz także

Jego kariera trwała ponad 50 lat a sławę zdobył romantycznymi balladami, takimi jak "Amor, amor", "Romantico" i "Gracias". Utwory Jose Jose wykonywało wielu innych piosenkarzy.

Pierwszym międzynarodowym przebojem Jose Jose był utwór z 1970 r. "La Nave del Olvido" (Okręt zapomnienia), który do dzisiaj jest regularnie nadawany przez radiostacje w Ameryce Łacińskiej. Piosenkę wykonywał m. in. Julio Iglesias, na którego twórczość zmarłego artysty wywarła duży wpływ.

Artysta był kilkakrotnie nominowany do amerykańskiej nagrody Grammy. Od czasu do czasu występował także w filmach.

Zobacz także

"Wszyscy płaczemy po śmierci Jose Romulo Sosy, lepiej znanemu jako Jose Jose. Od początku swojej kariery głos El Triste był jednym z najbardziej kochanych w Meksyku" - głosi opublikowany na Twitterze komunikat meksykańskiego ministerstwa kultury.

RadioZET.pl/PAP