Zamknij

8-letnia Julia zaginęła podczas wycieczki w górach. Po dwóch dniach dziewczynkę odnaleziono

12.10.2021 15:30
Julia Sleegers zaginęła w Czechach
fot. Policja

Ośmioletnia Julia Sleegers zaginęła w okolicach czeskiej góry Cerchov. Niemka oddaliła się od rodziców w niedzielę podczas pieszej wędrówki. W poszukiwania zaangażowane były setki ratowników. We wtorek po południu policja poinformowała, że dziewczynkę odnaleziono.

Julia Sleegers z Berlina zaginęła w niedzielę, 10 października na pograniczu bawarsko-czeskim. Dziewczynka razem z rodziną wybrała się na wycieczkę na górę Cerchov, która znajduje się około dwa kilometry od bawarskiego miasta Waldmuenchen. 8-latka zniknęła podczas zabawy w lesie około godz. 17. 

Rodzice podróżowali z trójką dzieci w wieku od sześciu do dziewięciu lat. W pewnym momencie dorośli stracili z oczu podopiecznych. Przestraszeni wezwali pomoc. Sześcioletni syn pary i dziewięcioletni siostrzeniec zostali znalezieni w niedzielę wieczorem. Ośmioletnia córka zniknęła - relacjonuje RB24.

Na szczęście dziewczynka jest cała i zdrowa. Czeska policja poinformowała we wtorek po południu, że dziecko znalazł leśnik. Zostało przekazane pod opiekę ratowników medycznych.

Ośmioletnia Julia z Berlina zaginęła w Czechach. Setki ratowników zaangażowanych w poszukiwania

Służby ratunkowe kontynuowały poszukiwania również tej nocy - częściowo pieszo, z psami poszukiwawczymi oraz z użyciem pojazdów terenowych. Jak poinformował rano rzecznik policji, cytowany przez portal BR24, helikopter nie mógł wylecieć na poszukiwania z powodu złych warunków pogodowych. We wtorek w poszukiwania miała się zaangażować grupa ratownictwa wysokościowego, która specjalizuje się w poszukiwaniu ludzi na terenach górskich.

Policja zaapelowała o kontakt do wszystkich osób, które w niedzielę między godziną 15:00 a 19:00 przebywały na spacerze w okolicach góry Cerchov. Dziewczynka ubrana była w niebieską kurtkę, jeansy i czerwone buty. Funkcjonariusze zaznaczali, że liczy się każda godzina. Temperatura w regionie w nocy jest bliska zeru, a miejscami spada nawet lekko poniżej zera.

RadioZET.pl/PAP Berenika Lemańczyk/polizei.bayern.de/cnn.iprima.cz/Twitter

C