Do Morawieckiego spływają gratulacje. Napisał do niego nawet... Superman

Redakcja
12.12.2017 09:17
Morawiecki
fot. PAP

Po zaprzysiężeniu na urząd premiera z całego świata płyną gratulacje dla Mateusza Morawieckiego. Niektóre zaskakujące, bo takowe przysłał także m.in. dawny odtwórca roli Supermana.

Zagłosuj

Czy to będzie dobry rząd?

Liczba głosów:

W poniedziałek po południu dotychczasowy minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki został przez prezydenta Andrzeja Dudę oficjalnie zaprzysiężony na stanowisko szefa rządu. Nic więc dziwnego, że z różnych stron płyną w jego kierunku gratulacje oraz życzenia pomyślnej pracy. Niektóre z nich zaskakują.

Cain: Przyszłość Polski wygląda świetnie

Do Morawieckiego zwrócił się bowiem na Twitterze sam... Superman, a konkretnie Dean Cain. To amerykański aktor, który wcielał się w rolę superbohatera z planety Kryptom w serialu "Nowe przygody Supermana" w latach 90:

Cain to zadeklarowany zwolennik Donalda Trumpa i Partii Republikańskiej. W swoim poście nie tylko pogratulował nowemu premierowi, ale i ogłosił, że "przyszłość Polski wygląda świetnie".

Tusk: liczę na spotkanie i rozmowę

Gratulacje złożył także jeden z jego poprzedników, a obecnie przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk:

"Liczę na dobrą współpracę. Działanie na rzecz silnej Polski w Unii Europejskiej i jedności wszystkich państw członkowskich jest potrzebą chwili" - napisał b. premier, wyrażając nadzieję, że uda się z Morawieckim w najbliższym czasie porozmawiać.

Juncker: Polska w UE na straży wartości demokratycznych

Tak samo jak wyżej wymienieni, gratulacje w kierunku nowego polskiego premiera złożył szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker:

"Jestem pewien, że Pana przewodnictwo w Radzie Ministrów będzie ważnym czynnikiem przyczyniającym się do dalszego sukcesu gospodarczego Polski" - czytamy w statusie b. premiera Luksemburga. Dodał on również, że wyraża nadzieję, iż Morawiecki jako szef rządu będzie wspierał UE jako ważny czynnik stojący na straży wartości demokratycznych.

RadioZET.pl/MDi/MP