Zamknij

Komisja Europejska zwraca się do Polski w sprawie redukcji emisji z oparów paliwa

Redakcja
14.06.2017 20:22
Komisja Europejska zwraca się do Polski w sprawie redukcji emisji z oparów paliwa
fot. pexels.com

KE zwróciła się w oficjalnym komunikacie do polskiego rządu w sprawie redukcji emisji oparów paliwa. Ich zdaniem Polacy nie wykazują działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia.

Oficjalny komunikat KE

W oficjalnym komunikacie KE upomniała nasz rząd. – Polska nadal nie zgłosiła instrumentów prawnych wprowadzających do prawa krajowego przepisy dotyczące testowania systemów odzyskiwania oparów paliwa – czytamy.

Komisja Europejska tłumaczy, że ochrona środowiska niwelując ilość oparów paliwa będzie mieć korzystny wpływ na nasze zdrowie. – Celem dyrektywy w tej sprawie jest ochrona zdrowia i środowiska przez ograniczenie emisji lotnych związków organicznych z paliwa do powietrza. Emisja ta powoduje nadmierny poziom toksycznego benzenu i powstawanie ozonu w procesie reakcji fotochemicznych, co jest przyczyną chorób układu oddechowego takich jak astma. Ponadto ozon jest gazem cieplarnianym – podała w komunikacie.

Dwa miesiące dla Polski

Strona polska ma teraz dwa miesiące na ustosunkowanie się do całej sprawy. Jeśli wyjaśnienia Polaków nie będą dla KE satysfakcjonujące, tematem może zająć się nawet unijny Trybunał Sprawiedliwości.

Zobacz, jak wyglądała odpowiedź polskiego rządu na zapowiadaną przez KE karę za nieprzyjmowanie uchodźców:

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz