Zamknij

Rosjanie użyli broni wobec protestujących w Kachowce. Ukraińcy skandowali "do domu"

03.04.2022 12:39

Mieszkańcy okupowanej przez Rosjan miejscowości Kachowka w obwodzie chersońskim wyszli na ulice w niedzielę, by protestować przeciw agresorom. Rosjanie stłumili protest przy użyciu broni, w tym granatów hukowych.

Rosjanie strzelali do protestujących w Kachowce
fot. screen Kachowka Info/Telegram

Ukraina walczy o niepodległość już 39 dzień. Mimo wycofania wojsk rosyjskich z obwodu kijowskiego agresorzy wciąż okupują część obwodu chersońskiego na południu Ukrainy, włącznie z jego stolicą.

W niedzielę w Kachowce, mieście w tym obwodzie nad rzeką Dniepr, mieszkańcy wyszli protestować przeciw wojnie w Ukrainie prowadzonej przez Rosję.

Kachowka. Rosjanie stłumili protest przeciw wojnie. Słychać strzały [WIDEO]

Agresorzy próbowali tłumić protest przy użyciu broni ręcznej i granatów. Z nagrania udostępnionego przez serwis Kachowka Info w portalu Telegram widać tłum skandujący do Rosjan "do domu". Po chwili wybrzmiała seria strzałów oraz huk granatów.

Według wstępnych informacji serwisu są ranni, a część osób Rosjanie zatrzymali. To kolejny z antyrosyjskich wieców w regionie. Rosjanie szukają kolaborantów skłonnych do współpracy – urzędnicy miejscy w Kachowce odmówili poparcia dla najeźdźców.

Wojna na Ukrainie - najnowsze informacje na żywo

RadioZET.pl/Telegram/Kachowka Info