Zamknij

Kalifornia: po pożarach służby przygotowują się na kolejny kataklizm

Redakcja
22.11.2018 10:09
Kalifornia: po pożarach służby przygotowują się na kolejny kataklizm
fot. Wu Xiaoling/Xinhua News/East News

Do 83 osób wzrosła w środę liczba ofiar śmiercionośnych pożarów na północy Kalifornii. Wciąż poszukiwanych jest ponad 500 osób. W środę w nocy nad stan nadciągnęły długo wyczekiwane opady. Mogą jednak przynieść ze sobą kolejny kataklizm.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jeszcze we wtorek mowa była o 81 ofiarach pożarów w Kalifornii. W środę do kolejnych dwóch ciał dotarli ratownicy w jednym ze spalonych budynków mieszkalnych.

Zobacz także

Ofiar może być jeszcze więcej, choć liczba zaginionych w Kalifornii na szczęście spada. W weekend poszukiwanych było ponad 1200 mieszkańców stanu, we wtorek niespełna 900. Dziś nieznany pozostaje los 563 osób.

W północnej części Kalifornii spłonęło ponad 150 tysięcy akrów ziemi. Zniszczonych jest ponad 13,5 tysiąca domów.

Ogień w większości został już opanowany, a w środę w nocy w Kalifornii pojawił się długo wyczekiwany deszcz. Spodziewane ulewy mogą jednak grozić powodziami i lawinami błotnymi, dlatego służby bardzo ostrożnie kontynuują swoje pracy i przygotowują się także na walkę ze skutkami deszczu.

Jak zapowiedział szeryf hrabstwa Butte Kory Honea, w czwartek – w Święto Dziękczynienia – załogi ratunkowe będą miały przerwę.

RadioZET.pl/AFP/JŚ