Zamknij

Kanada: eksplozja w indyjskiej restauracji. Są ranni

Redakcja
25.05.2018 07:14
Kanada: eksplozja w indyjskiej restauracji. Są ranni
fot. screen Twitter

Od 15 do 20 osób zostało rannych w czwartek wieczorem czasu lokalnego w eksplozji, do której doszło w indyjskiej restauracji w mieście Mississauga w prowincji Ontario na południu Kanady — poinformowały kanadyjskie media. Trzy osoby są w stanie ciężkim.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na razie nie ma informacji, co dokładnie było przyczyną wybuchu, który miał miejsce w czwartek po godzinie 22.30 czasu lokalnego w restauracji Bombay Bhel — podał portal prywatnej kanadyjskiej stacji telewizyjnej CTV.

„Doniesienia o licznych obrażeniach, brak informacji na temat zasięgu” — poinformowała na Twitterze policja z regionu Peel, gdzie leży liczące ponad 700 tys. mieszkańców miasto Mississauga.

Kanada — wybuch w restauracji

Trzy osoby ranne w eksplozji zostały zabrane do szpitala w Toronto w stanie krytycznym. Pozostałych lekko rannych przetransportowano do lokalnych szpitali.

Policja poszukuje dwóch mężczyzn, którzy są podejrzani o zdetonowanie ładunku wybuchowego w restauracji. 

Dwaj podejrzani mężczyźni weszli do restauracji i zdetonowali bombę domowej roboty - poinformowała na Twitterze policja w regionie Peel. Na razie nikt nie wziął na siebie odpowiedzialności za zamach.

Atak w Mississauga, szóstym co do wielkości mieście Kanady, miał miejsce miesiąc po tym, jak kierowca wjechał furgonetką w pieszych w Toronto, zabijając 10 osób i raniąc 15. Mississauga znajduje się około 30 km na zachód od Toronto. 

RadioZET.pl/PAP/KM