Zamknij

Kanada: pracownicy ZOO wzięli niedźwiedzia na lody. W sieci wrze [WIDEO]

Redakcja
11.05.2018 07:53
Kanada: pracownicy ZOO wzięli niedźwiedzia na lody. W sieci wrze [WIDEO]
fot. screen Youtube

Pracownicy kanadyjskiego ZOO postanowili wziąć niedźwiedzia na wycieczkę na lody. Wideo z wyprawy trafiło do sieci. Wywołało falę krytyki. Teraz mogą ponieść konsekwencje. 

Pracownicy ZOO Discovery Wildlife Park w mieście Alberta postanowili zabrać swojego podopiecznego na lody. Wideo z wycieczki z niedźwiedziem opublikowali w sieci. Mimo że na filmiku widać, że zwierzę jest spokojne, a lody mu smakują, sprawa nie skończyła się pozytywnie.

Nagranie wywołało falę krytyki, wiele osób podnosiło argument bezpieczeństwa, zarówno niedźwiedzia, jak i ludzi. Niedźwiedź siedział na tylnym siedzeniu i wystawiał głowę przez szybę, żeby jeść lody. Była to niewątpliwie ryzykowna sytuacja. 

Filmik zaskakuje spokojem. Niedźwiadek siedzi grzecznie na fotelu i czeka spokojnie, aż pracownik baru szybkiej obsługi poda mu łakocie przez okienko drive-through. Wycieczka na lody była pomysłem na uczczenie urodzin niedźwiedzia. 

Teraz pracownicy muszą zmierzyć się z konsekwencjami swojej decyzji. Ciążą na nich zarzuty związane z niepoinformowaniem władz o zmianie miejsca pobytu niedźwiedzia. Według służb było to złamanie prawa. 

Zarzuty odpiera właściciel ogrodu zoologicznego. Podaje argument, że restauracja była zamknięta na czas wizyty niedźwiedzia, a sam zwierzak był zabezpieczony łańcuchami podczas całej podróży. Zamierza jednak ponieść konsekwencje i przyznał, że zwyczajnie zapomniał powiadomić o swoim pomyśle władze. 

RadioZET.pl/The Guardian/KM