Zamknij

BBC: Lekarz zapładniał pacjentki własnym nasieniem

Redakcja
08.04.2018 19:19
BBC: Lekarz zapładniał pacjentki własnym nasieniem
fot. Pixabay

Norman Barwin z kanadyjskiej kliniki leczenia niepłodności został oskarżony przez kilkanaście osób o używanie własnego nasienia do zapładniania pacjentek. Co najmniej 11 innych osób twierdzi, że jest ich biologicznym ojcem — mówią prawnicy.

Sprawa opisywana przez portal BBC sięga lat 70. i dotyczy pacjentów z co najmniej dwóch klinik leczenia niepłodności w Ottawie w Ontario — Broadview Fertility Clinic i Ottawa General Hospital. Śledczy prowadzący sprawę otrzymali zgłoszenia od 35 pacjentek. Służby podejrzewają, że liczba ta może jeszcze znacząco wzrosnąć.

Adwokat doktora Barwina, Karen Hamway, odmówiła komentarza w sprawie stawianych zarzutów — podaje BBC

Zobacz także

Pierwsze informacje o zarzutach dla kanadyjskiego lekarza pojawiły się w listopadzie ubiegłego roku, gdy Daniel i Davina Dixon oraz ich córka Rebecca złożyli pozew cywilny przeciwko Barwinowi w sądzie w Ontario. Rodzina zdecydowała się podjąć kroki prawne po tym, jak dowiedziała się, że Rebecca nie jest biologiczną córką pana Dixona.

Doktor Barwin został ukarany w 2013 roku za sztuczne zapłodnienie trzech pacjentów z niewłaściwych plemników w jego prywatnej klinice. Żadne z ostatnich zarzutów przeciwko lekarzowi nie zostały udowodnione w sądzie.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/BBC/DG