Zamknij

36 centymetrów śniegu w maju. To nie żart! Niecodzienne zjawisko w Kanadzie [FOTO]

Redakcja
26.05.2018 10:16
Nowa Funlandia
fot. Twitter screen

Śnieg w maju? Czemu nie! Pogoda lubi płatać figla. Przekonali się o tym mieszkańcy Nowej Funlandii. Spadło tam... 36 centymetrów białego puchu! 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W Polsce pogoda iście letnia. Termometry wskazują ponad 20 stopniowe wartości, a Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej ostrzega przed kolejnymi, wiosennymi burzami z gradem. Okazuje się, że są miejsca na Ziemi, gdzie pod koniec maja z nieba spada biały puch.

Śnieg w maju

Burza śnieżna nawiedziła Nową Funlandię w środę wieczorem. Przed północą po intensywnych opadach śniegu utworzyła się tam 20 centymetrowa warstwa białego puchu. To jednak nie koniec! O poranku grubość pokrywy śnieżnej wzrosła do... 36,6 centymetrów. 

Nie jest niczym niezwykłym, że w Nowej Fundlandii późną wiosną spadnie śnieg. Zazwyczaj nie jest go tak wiele - podała CBC. To drugi co do wielkości opad śniegu w maju, który odnotowano w miejscowości Gander.

ZOBACZ zdjęcia opublikowane w mediach społecznościowych: 

Nowa Funlandia to duża wyspa u wschodnich wybrzeży Ameryki Północnej i jednocześnie najgęściej zaludniona część kanadyjskiej prowincji Nowa Fundlandia i Labrador. Wyspa ma powierzchnię 111 390 km², co daje jej 15. miejsce na liście wysp świata według powierzchni i 4. miejsce pod tym względem w Kanadzie.

RadioZET.pl/Washington Post/DG