Zamknij

Zamordował dziesiątki kobiet. Ich ciała... mielił i sprzedawał klientom

Redakcja
24.01.2018 18:13
Zamordował dziesiątki kobiet. Ich ciała... mielił i sprzedawał klientom
fot. YouTube screen

Robert Pickton to jeden z najokrutniejszych seryjnych morderców w historii Kanady. Mężczyzna przez dekadę mordował kobiety na swojej farmie, a ich zmielone ciała sprzedawał. Rzeźnik przyznał się do zamordowania 49 kobiet.  

Telewizja CBS Reality wyemitowała film dokumentalny o jednym z najgroźniejszych seryjnych morderców w Kanadzie. Dziennikarze stacji dotarli do nowych, druzgocących faktów dotyczących zbrodni dokonywanych przed kilkunastoma laty.

Pickton dla lokalnej społeczności był jednym z wielu mieszkańców. Nie wyróżniał się niczym szczególnym - hodował świnie, lubił imprezy zakrapiane dużą ilością alkoholu i udziałem kobiet. Nikt nie podejrzewał, że na jego farmie dochodzi do brutalnych morderstw. 

Tajemnicze zaginięcia

W kanadyjskiej prowincji Kolumbia Brytyjska w 1991 roku zaczęły ginąć kobiety. Bezradna policja nie potrafiła natrafić na jakikolwiek trop. Przełom w sprawie nastąpił w 2002 roku, kiedy śledczy weszli na teren posesji Roberta Picktona. Podczas przeszukania domu natrafili na rzeczy należące do jednej z ostatnio zaginionych kobiet. Mężczyzna został aresztowany.

Przechwytywanie
fot. YouTube screen

Na farmie w toku prowadzonego śledztwa odkryto DNA 26 zaginionych przed laty kobiet. Większość z nich była prostytutkami w okolicach Vancouver. Mężczyzna zwabiał kobiety na swoją farmę, a następnie upijał je i narkotyzował płynem chłodzącym. Część z nich była zabijana nożem. Jak ustalili śledczy, ciała ofiar były mielone i sprzedawane klientom hodowli jako mięso.

Zobacz także

Robert Pickton został oskarżony o dokonanie 26 morderstw. Mężczyznę skazano na dożywocie bez możliwości warunkowego zwolnienia przed upływem 25 lat. W rozmowie z tajnym agentem policji wyznał, że w rzeczywistości zamordowania aż 49 kobiet. - Planowałem zamordować jeszcze jedną, żeby liczba była równa. Chciałem wykończyć jeszcze jedną, żeby zrobić okrągłą 50 - powiedział Pickton.

RadioZET.pl/DG