Zamknij

Strzelanina w Fredericton. Zidentyfikowano dwie z czterech ofiar

Redakcja
10.08.2018 23:33
Strzelanina w Fredericton. Zidentyfikowano dwie z czterech ofiar
fot. Twitter screen

Podczas strzelaniny w piątek w Fredericton na wschodzie Kanady zginęła 43-letnia policjantka Sara Mae i 45-letni policjant Lawrence Robb Costello. Dwie kolejne ofiary nie zostały jeszcze zidentyfikowane - podał Reuters.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Policja w Fredericton, mieście zamieszkanym przez ok. 56 tys. osób, będącym stolicą prowincji Nowy Brunszwik ogłosiła, że jeden domniemany napastnik został schwytany i jest poważnie ranny. Zapewniła również, że zagrożenie minęło.

Do strzelaniny doszło na osiedlu mieszkaniowym około godziny 7 rano czasu miejscowego (12 czasu polskiego).

Strzelanina w Fredericton

"Okropne wiadomości płyną z Fredericton" - napisał na Twitterze premier Kanady Justin Trudeau. "Łączę się całym sercem ze wszystkimi dotkniętymi dzisiejszą strzelaniną. Uważnie przyglądamy się sytuacji" - dodał.

Przepisy dotyczące broni w Kanadzie są bardziej restrykcyjne od amerykańskich, ale w ostatnich latach wzrasta liczba przestępstw z użyciem broni. W ubiegłym miesiącu uzbrojony mężczyzna zabił w Toronto dwie osoby i ranił 13, a następnie popełnił samobójstwo. W tym roku w tym największym kanadyjskim mieście doszło do 241 strzelanin, w wyniku których zginęło 30 osób.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: 

RadioZET.pl/PAP/DG