Zamknij

Zderzyło się ponad 70 samochodów. Po gigantycznym karambolu 12 osób trafiło do szpitala

Redakcja
26.02.2019 20:15
Zderzyło się ponad 70 samochodów. Po gigantycznym karambolu 12 osób trafiło do szpitala
fot. Ontario Provincial Police

Ogromny karambol w kanadyjskim Ontario. Na zaśnieżonej, ruchliwej autostradzie 400 w pobliżu Barrie zderzyło się kilkadziesiąt samochodów. Kilkanaście osób z niewielkimi obrażeniami trafiło do szpitala.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W karambolu zderzyło się około 70 pojazdów, w tym pickupy, limuzyny, ciągniki, ciężarówki, cysterny, a nawet radiowóz. Niektóre z nich były zakleszczone pomiędzy innymi pojazdami, inne wpadły do przydrożnych rowów.

Sierżant Kerry Schmidt z policji w Ontario, który na Twitterze relacjonował przebieg akcji ratunkowej, poinformował, że w wypadku ucierpiało łącznie 12 osób. Wszystkie zostały przewiezione do szpitala, ale ich życiu nic nie zagraża.

W Kanadzie panują obecnie trudne warunki atmosferyczne. To właśnie opady śniegu, słaba widoczność i bardzo silny wiatr osiągający w porywach 90 km/h miały być główną przyczyną wypadku.

Autostrada przez kilka godzin była zamknięta dla ruchu w obu kierunkach. Na miejsce dotarły autobusy, w których mogli schronić się uczestnicy wypadku. W międzyczasie prowadzona była akcja służb. W końcu wszystkie pojazdy zostały odholowane na teren pobliskiego toru wyścigów konnych i centrum rozrywki, a ruch na autostradzie przywrócony.

Zobacz także

RadioZET.pl/Globalnews.ca/AccuWeather.com/MK