Zamknij

Merkel krytykuje Trumpa za jego słowa o Korei Północnej

Redakcja
20.09.2017 20:00
Trump Merkel
fot. East News

Angela Merkel ostro krytykuje przemówienie Donalda Trumpa na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Prezydent Stanów Zjednoczonych powiedział, że w przypadku ataku ze strony Korei Północnej Stany Zjednoczone będą zmuszone całkowicie ją zniszczyć i nazwał Kim Dzong Una "Rocket Man".

Niemiecka kanclerz w wywiadzie dla Deutsche Welle powiedziała, że jest zdecydowanie przeciwna takim groźbom. Otwarcie przyznała, że w tej kwestii mają wyraźnie różne zdania z prezydentem Trumpem. Merkel woli stawiać na rozwiązania dyplomatyczne.

Muszę powiedzieć w imieniu swoim i rządu: uważamy każde militarne rozwiązanie za absolutnie niewłaściwe, stawiamy natomiast na zabiegi dyplomatyczne - stwierdziła, zaznaczając, że na północnokoreańską politykę właściwą odpowiedzią są sankcje, a wszystkie inne działania uważa za błędne.

Zobacz także

Według kanclerz z Koreą należy prowadzić rozmowy z udziałem Rosji, Chin i Stanów Zjednoczonych, które mogą na nią wywierać naciski. 

Angela Merkel potwierdziła gotowość niemieckiego rządu do włączenia się w zabiegi mające na celu rozwiązanie konfliktu dotyczącego programów zbrojeniowych Korei Północnej.

RadioZET.pl/MAS/MP