Zamknij

Kanibal w Berlinie zamordował i zjadł swoją ofiarę? Wstrząsające odkrycie

26.11.2020 14:34
Kanibal
fot. Polizei Berlin

Kanibalizm w Berlinie wstrząsnął opinią publiczną w Niemczech. Policja zatrzymała 41-letniego nauczyciela, podejrzanego o morderstwo. Ofiarą był 44- letni Stefan T.

Stefan T., 44-letni monter, opuścił mieszkanie przy Harnackstrasse w dzielnicy Lichtenberg 5 września na krótko przed północą i prawdopodobnie kierował się w stronę Parkstrasse w Pankow. Od tego momentu ślad po nim zaginął. Jego współlokatorzy zgłosili zaginięcie. 8 listopada spacerowicze znaleźli kość nogi w parku niedaleko Schoenerlinder Chaussee. Po badaniach w zakładzie medycyny sądowej okazało się, że to kość zaginionego Stefana T. Jak podaje ''Deutsche Welle'', w poniedziałek, 23 listopada, policja odnalazła w berlińskiej dzielnicy Pankow kolejne części ciała mężczyzny. 

Kanibal w Berlinie. Podejrzany to 41-letni nauczyciel

Wspólne śledztwo przeprowadzone przez wydział zabójstw i berlińską prokuraturę doprowadziło do 41-letniego mieszkańca dzielnicy Pankow, który został aresztowany w swoim mieszkaniu pod zarzutem zabójstwa Stefana T. "Bild" ujawnił, że Stefan R. od 2015 roku jest nauczycielem matematyki i chemii w liceum, a wcześniej pracował jako redaktor w wydawnictwie książkowym.

Dziennik "Bild" cytuje wypowiedź jednego ze śledczych: "Opierając się na znalezionej kości, która była całkowicie pozbawiona mięsa, i dalszych dowodach, mocno podejrzewamy, że Stefan T. był ofiarą kanibala”. W mieszkaniu podejrzanego znaleziono noże i piłę do kości, a także ślady krwi - podaje ''Deutsche Welle''.

Zobacz także

Według informacji dziennika "Bild" śledczy zabezpieczyli obszerne dzienniki czatów z platformy dla homoseksualistów między Stefanem T. a Stefanem R. Wynika z nich między innymi, że umówili się na spotkanie. Z historii wyszukiwań internetowych w przeglądarce Stefana R. wynika też, że interesował się kanibalizmem. Przypadek z Pankow wykazuje podobieństwa do sprawy "kanibala z Rotenburga”, zauważa prasa. W 2001 roku Armin Meiwes zabił swojego berlińskiego przyjaciela internetowego Bernda Brandesa i zjadł części jego ciała.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Deutsche Welle/Bild/PAP