Zamknij

Kanibale skazani za makabryczne zbrodnie. Rozdawali ciastka z ludzkim mięsem

Redakcja
19.12.2018 15:42
Kanibale skazani za makabryczne zbrodnie. Rozdawali ciastka z ludzkim mięsem
fot. REX/EAST NEWS

Trójka Brazylijczyków została skazana na kilkadziesiąt lat więzienia za przerażające czyny. Jorge Beltrao Negromonte da Silveira, jego żona Isabel Pires oraz kochanka mężczyzny, Bruna Cristina Oliveira mordowali kobiety, a następnie spożywali mięso z ich ciał.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Trójka kanibali została aresztowana już w 2012 roku. Wówczas okrzyknięto ich „kanibalami z Garnhaus”. Teraz skazani zostali za zamordowanie 20-latki, Alexandry Falcon Silva, oraz 31-latki, Gidele Heleny de Silva.

Szacuje się, że przestępcy zamordowali przynajmniej trzy kobiety.

Żona Silveiry część mięsa pochodzącego z ciał ofiar używała jako nadzienia do ciasteczek, tak zwanych „salgados”. Następnie kanibale sprzedawali je lub rozdawali sąsiadom.

Zobacz także

Skazani zwabiali do domu swoje ofiary pod pretekstem zatrudnienia w charakterze opiekunki do dzieci lub celem udzielenia im porad religijnych. Policja odnalazła szczątki wszystkich zabitych kobiet na podwórku przed domem małżeństwa.

Zobacz także

Mężczyzna usłyszał wyrok 71 lat pozbawienia wolności. Isabel Pires została skazana na 68 lat więzienia, a kochanka Silveiry – na 21 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności.

„Byliśmy przez nią torturowani”

– Powiem wam teraz prawdę, ponieważ podczas drugiej rozprawy wiele ukryłem, aby bronić Bruny. Znam ją, odkąd skończyła 17 lat i wówczas powiedziała mi, że jest czarnownicą. Nie brałem w tym żadnego udziału. Ja i Isabel byliśmy przez nią torturowani, aby się do tego przyznać – mówił w sądzie Silveira, zanim zapadł ostateczny wyrok.

Zobacz także

Trójka Brazylijczyków nazywała swoje morderstwa „rytuałem oczyszczenia”. Funkcjonariusze brazylijskiej policji odkryli również w domu małżeństwa książkę napisaną przez Silveirę. Znaleziono tam zapiski kanibala, który twierdził, że miał schizofrenię, słyszał różnego rodzaju glosy i fascynował się zabijaniem kobiet.

RadioZET/msn.com/JZ