Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Woda zalała kajuty na luksusowym statku. Sceny jak z „Titanica” [WIDEO]

08.05.2018 08:21
xxx wiadomosci

Awaria spowodowana pęknięciem jednej z rur doprowadziła do wycieku wody i zalania kilkudziesięciu kajut oraz korytarza luksusowego promu płynącego po Karaibach. Załoga szybko jednak uporała się z problemem, dzięki czemu nikt z pasażerów poważniej nie ucierpiał.

Statek fot. You Tube screen

Historię tę poznaliśmy dzięki nagraniu, jakie pojawiło się w internecie. Jego autorką jest jedna z pasażerek statku Carnival Dream odbywającego rejs po Karaibach:

Na filmie widać wodę, która wylewa się praktycznie zewsząd. I choć sytuacja wygląda bardzo poważnie, załoga wycieczkowca dość sprawnie (bo w ciągu zaledwie sześciu godzin) uporała się z problemem. Najpierw przelewano wodę do wiader, a gdy udało się osuszyć korytarz, wymieniono wykładzinę. Przez cały ten czas statek nie musiał się nawet zatrzymywać.

Według informacji amerykańskich mediów część pasażerów nie była nawet świadoma tego, co się dzieje na jednym z poziomów. Nikt też poważnie nie ucierpiał, a ci, którzy zostali w jakikolwiek sposób poszkodowani, otrzymali już zwrot kosztów podróży oraz rabat na następny rejs.

RadioZET.pl/Gazeta.pl/MP

Oceń