Zamknij

Karmili dziecko wódką i piwem. Nagranie wrzucili do sieci

28.01.2020 14:26
karmili dziecko wódką
fot. Daily Mail

Służby w Nowej Zelandii są wstrząśnięte nagraniem, jakie opublikowane zostało w mediach społecznościowych. Widać na nim, jak rodzice karmią malutkie dziecko alkoholem. Sprawą zainteresowało się nawet Ministerstwo Zdrowia. Małżeństwo przekonuje jednak, że cała sytuacja była jedynie „niewinnym żartem”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na nagraniu, jakie opublikowano na Snapchatcie widać, jak matka podaje małemu dziecku butelkę z alkoholem. Jak podały lokalne media, chodzi o wysokoprocentowy napój z wódką.

Zobacz także

Poza nagraniem, w serwisie pojawiło się także zdjęcie, na którym mężczyzna trzyma na rękach dziecko i przystawia mu do ust szklankę piwa. Fotografię opatrzono komentarzem: jej pierwsze święta i pierwsze piwo.

Zobacz także

Materiały wywołały prawdziwą burzę w mediach i w internecie. Sprawą zainteresowała się policja, a także nowozelandzkie ministerstwo zdrowia. Resort podkreśla, że traktuje tę sprawę bardzo poważnie i zrobi wszystko, aby rodzice dziecka ponieśli adekwatne konsekwencje.

Małżeństwo zwraca uwagę, że opublikowane materiały były jedynie niewinnym żartem. - Otrzymuję groźby w sprawie postu o moim dziecku. Byliśmy tam z żoną i kilkoma moimi kolegami i po prostu żartowaliśmy sobie z nią. Byłbym jednak idiotą, gdybym pozwolił napić się swojej córce z tej butelki – napisał ojciec dziewczynki.

Zobacz także

RadioZET.pl/ Daily Mail