Zamknij

Dyrektor Biedronki zdradziła portugalskiej prasie tajemnicę sukcesu

Redakcja
24.04.2017 08:03
Szefowa Biedronki zdradziła portugalskiej prasie tajemnicę sukcesu
fot. Mat.Pras.

Dyrektor komunikacji sieci Biedronka Katarzyna Scheer udzieliła portugalskiemu dziennikowi "Dinheiro Vivo" wywiadu, w którym m.in. mówiła o sukcesie Biedronki w Polsce.

Jak tłumaczyła Sheer, rynek w Polsce jest bardzo konkurencyjny, ale sieć z portugalskim kapitałem uzyskuje świetne wyniki finansowe. Wszystko dzięki przewagom nad innymi sklepami. Jako te Sheer wymienia bliskość, ważną dla miejscowych klientów. Ta szczególne znaczenie ma w przypadku produktów spożywczych. Drugą tajemnicą sukcesu jest oszczędność na półkach.

Zagłosuj

Czy robisz regularnie zakupy w Biedronce?

Liczba głosów:

- Wprowadziliśmy wiele oszczędności. Na przykład nie używamy wielu półek ani ekspozytorów. Wybrane produkty pozostają w pudełkach - mówiła Katarzyna Scheer.

Zobacz także

Sieć handlowa Biedronka należy do spółki akcyjnej Jerónimo Martins Polska (JMP), której właścicielem jest portugalskie konsorcjum Jerónimo Martins. Twórcą Biedronki był przedsiębiorca Mariusz Świtalski, właściciel Elektromisu. W 1997 Jerónimo Martins odkupiło od Elektromisu 210 sklepów Biedronka i od tego czasu rozwija tę sieć.

RadioZET.pl/PortalSpozywczy/MAAL