Zamknij

Katastrofa Rosjan na froncie. "Posypało się", "Linia łamie się spontanicznie"

04.10.2022 16:07

W sieci pojawia się coraz więcej nagrań z wyzwolonych miejscowości w obwodzie chersońskim, które wskazują na szybką ofensywę ukraińskich wojsk w tym rejonie. Według niepotwierdzonych doniesień we wtorek doszło do przełamania frontu w jego północnej części. Media podają, że Rosjanie pośpiesznie się wycofują.

Wojna w Ukrainie
fot. RadioZET

Ukraińska kontrofensywa w obwodzie chersońskim przyśpieszyła w nocy z niedzieli na poniedziałek, gdy żołnierzom ukraińskich sił zbrojnych udało się przełamać północny odcinek frontu. Wyłom wyniósł nawet 20 km.

Jak donoszą ukraińskie media, we wtorek siły władz w Kijowie odniosły kolejne sukcesy. Wyzwolone miały zostać osiedla Dawidowy Bród, Starosillia, Archanelśke i Wełyka Ołeksandriwka.

Media: ukraińskie wojsko przełamało linię frontu na północy obw. chersońskiego

"Wygląda na to, że Rosjanie wycofują całą północną część ugrupowania lub im się posypała tam obrona" - ocenił analityk wojskowy Jarosław Wolski.

"Niektóre rosyjskie oddziały porzucają swoje pozycje. Linia oporu łamie się spontanicznie" - dodał Edward Weinert, cytując rosyjskie kanały na Telegramie. Władze Ukrainy na razie nie komentują tych doniesień.

loader

RadioZET.pl