Zamknij

Katastrofa budowlana w Indiach. Runął budynek mieszkalny. Już 35 ofiar

23.09.2020 09:57
Katastrofa budowlana w Bhiwandi w Indiach
fot. PAP/ EPA

Katastrofa budowlana w Bhiwandi pod Bombajem. Służby informują, że liczba ofiar zawalenia się budynku mieszkalnego wzrosła do 35. Akcja poszukiwawczo-ratownicza cały czas trwa, pomimo uciążliwego deszczu. Co najmniej osiem osób pozostaje zaginionych.

Katastrofa budowlana w Indiach. W Bhiwandi pod Bombajem zawalił się budynek mieszkalny. Wcześniejszy bilans poniedziałkowej katastrofy budowlanej mówił o 16 zabitych.

"Minęło już około trzech dni, więc nie wiemy, czy jest jeszcze ktoś żywy, ale nie tracimy nadziei" - powiedział agencji Reutera szef krajowych sił reagowania kryzysowego Satya Pradhan. Dodał, że co najmniej osiem osób jest zaginionych, a ratownicy przeszukują rumowisko.

Katastrofa budowlana w Indiach. Runął budynek mieszkalny. Co najmniej 35 ofiar

Zniszczona została połowa lokali w liczącym 54 mieszkania trzypiętrowym budynku. Przyczyna jego zawalenia się nie jest wciąż znana, ale według mieszkańców wybudowany przed 30 laty blok wymagał pilnego remontu. Jego przeprowadzenie było niemożliwe ze względu na restrykcje związane z epidemią koronawirusa.

Zobacz także

Zobacz także

W Indiach dość często dochodzi do katastrof budowlanych, ponieważ konstrukcje są stare, wadliwe, często stawiane nielegalnie, a nadzór budowlany praktycznie nie istnieje. Bezpośrednią przyczyną podobnych katastrof są też deszcze monsunowe nawiedzające ten kraj od czerwca do września.

RadioZET.pl/ PAP/ Twitter