Zamknij

Katastrofa drogowa w Litomyślu. Samochód uderzył w drzewo. "Trzy osoby spłonęły żywcem"

12.02.2022 14:25

W Litomyślu w Czechach Skoda Fabia uderzyła w drzewo i zapaliła się. Trzy osoby spłonęły żywcem. Dramatyczny wypadek przeżyła tylko jedna osoba. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Policja sprawdza, czy to nie on prowadził samochód.

Wypadek w Litomyślu
fot. youtube.com/CNN Prima NEWS

Do wypadku doszło w sobotę przed godziną 5 rano w pobliżu dworca kolejowego w Litomyślu w kraju pardubickim. U rannego mężczyzny policjanci stwierdzili 1,8 promila alkoholu. Trafił on do szpitalu w Hradcu Kralove.

Czechy. Wypadek w Litomyślu. Trzy osoby spłonęły żywcem

Jak podają czeskie media, sobotni wypadek należy do najbardziej tragicznych katastrof drogowych, do jakich doszło w Czechach w ciągu ostatnich pięciu lat, ze względu na jego przebieg. 

W listopadzie 2021 r, w Ołomuńcu w wypadku drogowym zginęły dwie osoby, a trzecia zmarła potem w szpitalu. W październiku 2021 r. na uczęszczanej drodze I/35 koło Pardubic zderzył się samochód dostawczy z ciężarówką. Cztery osoby zginęły. We wrześniu tego samego roku w pobliżu Brna zginęły trzy osoby, w tym - dziecko.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP