Zamknij

Katastrofa helikoptera NATO. Jedna osoba nie żyje, pięć jest poszukiwanych

30.04.2020 07:22
helikopter
fot. Royal Canadian Air Force

Helikopter wojskowy operujący z kanadyjskiej fregaty biorący udział w operacji NATO na Morzu Śródziemnym rozbił się w środę w morzu między Grecją a Włochami, co najmniej jedna osoba zginęła, poinformowała w środę kanadyjska armia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Kanadyjski śmigłowiec wojskowy służący w grupie zadaniowej marynarki wojennej NATO rozbił się na Morzu Śródziemnym, uczestnicząc w misji na wodach międzynarodowych u wybrzeży Grecji. Utracono kontakt z samolotem podczas ćwiczeń obecnie trwają poszukiwania członków załogi - poinformowała kanadyjska armia.

Zobacz także

Lokalne greckie media podają, że na pokładzie helikoptera było sześciu członków załogi, z morza wyłowiono jedno ciało, pięć osób jest poszukiwanych.

Potwierdzamy, że doszło do incydentu z udziałem helikoptera, ze statku pod dowództwem NATO.

- poinformowało dowództwo sił Paktu Pólnocnoatlantyckiego.

Zobacz także

Grecki państwowy kanał telewizyjny ERT poinformował, że helikopter wystartował z kanadyjskiej fregaty, która bierze udział w operacji sojuszu mającej na celu: "powstrzymanie rosyjskiej agresji w całej Europie Wschodniej".

Katastrofa miała miejsce w środę na Morzu Jońskim, części Morza Śródziemnego, około 80 kilometrów od greckiej wyspy Kefalonia.

Zobacz także

HMCS Fredericton, z którego startował helikopter prowadzi operację poszukiwaczą członków załogi wraz z fregatą włoską i fregatą turecką.

RadioZET.pl/PAP