Zamknij

Demokratyczna Rep. Konga: Rozbił się wojskowy samolot. Zginęło 8 osób

11.10.2019 20:56
Katastrofa lotnicza
fot. Wikimedia.org/IRONHIDE

Katastrofa lotnicza samolotu wojskowego w Demokratycznej Republice Konga (DRK). Jak podał tamtejszy Urząd Lotnictwa Cywilnego zginęła cała załoga. Samolot zapewniał logistykę prezydentowi kraju. Wśród ofiar są też obywatele Rosji.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Katastrofa lotnicza w DRK. Do zdarzenia doszło w czwartek, w prowincji Maniema. - Znaleziono w niej fragmenty samolotu Antonow 72 - podała agencja EFE, powołując się na Urząd Lotnictwa Cywilnego Demokratycznej Republiki Konga.

Zobacz także

Służby państwa potwierdziły śmierć czterech członków załogi, dwóch oficerów sił zbrojnych i dwóch urzędników odpowiedzialnych za logistykę podróży prezydenckich. Trwa poszukiwanie czarnej skrzynki.

Jak podaje PAP, maszyna wystartowała z miasta Goma o godzinie 13.32 w czwartek. W drodze do stolicy kraju Kinszasy straciła jednak kontakt z wieżą kontrolną.

Samolot przewoził część taboru prezydenta, eskortowanego przez trzech żołnierzy Gwardii Republikańskiej i kierowcę przydzielonego do jednego z prezydenckich pojazdów opancerzonych

Giscard Kusema, wiceszef prasowych służb prezydenta Felixa Tshisekediego

Na pokładzie znajdowali się też obywatele Rosji. Potwierdziła to pracowniczka ambasady rosyjskiej w DRK Natalia Kononowa, cytowana przez agencję informacyjną Interfax.

RadioZET.pl/PAP