Zamknij

Katastrofa lotnicza w Sudanie Płd. Na pokładzie były 44 osoby

Redakcja
20.03.2017 16:09
Sudan
fot. Twitter/Aviation Source

Należący do niewielkich południowosudańskich linii lotniczych samolot pasażerski rozbił się w poniedziałek podczas lądowania na lotnisku w mieście Wau na północnym zachodzie Sudanu Południowego. Na pokładzie były 44 osoby, rany odniosło kilkunastu pasażerów - podała AFP, powołując się na władze.

Według agencji Reutera nikt nie zginął, choć na razie nie podano oficjalnie tej wiadomości.

- 14 pacjentów przebywa w szpitalu, ich stan jest stabilny - poinformował w rozmowie z AFP przedstawiciel południowosudańskiego rządu. Z kolei Reuters informuje o maksymalnie 18 rannych.

Na pokładzie samolotu linii South Supreme Airlines było 40 pasażerów i pięciu członków załogi. Maszyna leciała ze stołecznej Dżuby.

Sudańska gazeta "National Courier" pokazała zdjęcia częściowo spalonego wraku maszyny.

Na razie niejasne są przyczyny wypadku. Według portalu BBC News lokalne władze informowały, że w czasie zdarzenia występowały problemy z widocznością. Z kolei dziennikarz południowosudańskiej rozgłośni Eye Radio podał, że przed katastrofą z "ogona samolotu wydobywał się dym".

Jak ocenił w rozmowie z AFP inżynier pracujący na lotnisku w Wau, "widoczność nie była dobra, samolot lądował ze wschodu na zachód i rozbił się na początku pasa". - Sądzę, że pilot nie widział wyraźnie pasa startowego - dodał.

RadioZET.pl/PAP/MP