Zamknij

Trybuna runęła na ludzi podczas walki byków. Są zabici i setki rannych

27.06.2022 06:29
Trybuna zawaliła się na ludzi w Kolumbii
fot. Twitter/petrogustavo

Cztery osoby zginęły, a setki zostały ranne po tym, jak w niedzielę podczas walki byków w środkowej Kolumbii zawaliła się trybuna - podaje BBC, cytując lokalne media.

Walka byków odbywała się w mieście El Espinal, położonym w centralno-zachodniej części kraju, w departamencie Tolima, około 150 kilometrów na południowy zachód od stolicy kraju Bogoty. W mediach społecznościowych pojawiły się wideo, które pokazują, jak drewniana konstrukcja rozsypała się na ziemię, pochłaniając zgromadzoną na niej publiczność. Uwaga, nagrania są drastyczne:

 - Na chwilę obecną wśród zabitych są cztery osoby. Dwie kobiety, jeden mężczyzna i jeden nieletni - powiedział lokalnemu radiu gubernator Tolimy Jose Ricardo Orozco.

Kolumbia. Zawaliła się trybuna stadionu podczas walki byków w El Espinal

Członek rady miejskiej Ivan Ferney Rojas ostrzegł, że szpital i pogotowie ratunkowe w mieście są przeciążone w wyniku zaistniałej sytuacji i zaapelował: "Potrzebujemy wsparcia ze strony sąsiednich szpitali i karetek pogotowia. Wiele osób nie ma jeszcze zapewnionej opieki". 
 
- Na miejscu zdarzenia udało się opanować sytuację kryzysową. Mniej więcej 70 osób zostało rannych - oświadczył dyrektor obrony cywilnej prowincji Luis Fernando Velez lokalnej telewizji. - Z pobliskich miast Ibague i Melgar wysłano karetki pogotowia, aby udzielić pomocy rannym, którzy przepełnili szpital w El Espinal - dodał Velez. 

Lokalne media podały później, że rannych są setki. Według kolumbijskiego dziennika El Tiempo poszkodowanych może być nawet 500 osób. Gazeta donosi, że byk, który brał udział w walce, wydostał się z ringu i siał panikę na ulicach miasta. W mieście ogłoszono stan alarmowy.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/BBC

C